Buzdolabı Temizliği

Buzdolabı Temizliği ; Buzdolabının içinde sürekli olarak bir sirkülasyon yaşanır ve bu yüzden sık sık buzdolabı temizliği yapmak gerekir. Buzdolabına konulup alınan gıdalar, yemekler ve daha pek çok şey dolapta kirler ve kokular bırakacaktır. Bu durum zamanla dolabınıza istenmeyen ve kalıcı bir kokuya sebep olabilir. Bu yüzden buzdolabını temiz tutmaya özen göstermelisiniz.

Buzdolabı Nasıl Temizlenir?

Buzdolabını kolay ve rahat temizlemek için alışveriş öncesi dolabın mümkün olduğunca boş olduğu zamanı tercih edin. Böylece dolap boşaltmak daha kolay olacaktır. buzdolabının fişini çekerek işe başlayabilirsiniz. Fişini çektikten sonra dolaptaki ve buzluktaki gıdaları boşaltın. Boşalan dolaptaki sökülebilir tüm parçaları sökebilirsiniz. İşte artık temizliğe hazırsınız.

Buzdolabında Raf Temizliği

Buzdolabının çıkardığınız parçalarını ılık su ve deterjan ile yıkamalısınız. Yıkanan parçalarda zorlu lekeler var ise çizmeyecek şekilde başka deterjanlar kullanabilirsiniz. tüm parçaları yıkadıktan sonra kuru bir bez üzerine biriktirin. Kendiliğinden kuruyan parçalarda su lekesi kalması muhtemeldir. Bu yüzden dilerseniz bir havlu ile bu parçaları kurulayın. Böylece buzdolabı raf temizliği sonrası hiç leke kalmayacaktır.

Buzdolabı Nasıl Silinir?

Buzdolabının içini silmek parçalarını yıkamaktan çok daha kolaydır. yine ılık bir deterjanlı su hazırlayın. Bu suya sokup sıktığınız bez ile dolabı silin. Çok sulu silmemeye çalışın. Sildikten sonra ise duru suya batırdığınız bezle dolabınızı durulayın. Yine kuru bir bezle dolabınızı kurulamanızı öneririz. Böylece leke kalmayacaktır.

Buzdolabı nasıl silinir diyenler için dolabın ilk olarak alt bölmesini temizlemelisiniz. Üstten aşağı doğru temizlemeye çalışın. Daha sonra buzluğu temizleyip, en son ise dış kapağı temizleyin.

Kurulama sayesinde temizlik daha kısa sürede bitecektir. Çünkü hiçbir şeyin kurumasını beklemeden dolabınızı yerleştirebilirsiniz.

Dolabınızı yerleştirirken de düzenli olmaya özen gösterin.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir