,

Buzdolabını Tasarruflu Kullanmanın Yolları

Buzdolabını Tasarruflu Kullanmanın Yolları  ; İçine pek çok gıda yerleştirme gereken buzdolabı düzeni ne kadar iyiyse o kadar kullanışlıdır. yeni nesil buzdolaplarında da bu durum düşünülerek oldukça güzel tasarlanmıştır. Buzdolabı alırken içinin düzenine dikkat ederek seçim yapabilirsiniz.

Buzdolabı Nasıl Yerleştirilmeli?

Buzdolabınızda sebzelik ve kahvaltılık bölmesi varsa buraları amacına göre değerlendirmelisiniz. Ancak kahvaltılık bölmesi her dolapta yer almayabiliyor. Bu durumlar için size buzdolabı yerleştirme tavsiyeleri sunabiliriz. Bir nebze de olsa dolabınız rahatlayacaktır.

Buzdolabının en üst rafına kahvaltı tabaklarını ve kahvaltılık ürünlerini yerleştirebilirsiniz. Bir alt kata ise yoğurt, salça gibi ürünlerin yanı sıra artan tencere yemeklerini de koyabilirsiniz.

Daha alt kata ise kavanozlarda yer alan ürünleri koyabilirsiniz. Yine bu kata yeşillik gibi sebzeliğe sığmayan ürünleri ya da diğer sebzeleri koyabilirsiniz. Buzdolabının sebzelik kısmına meyveleri ve sebzeleri de koymanız mümkündür.

Buzdolabında Yer Açacak Tüyolar

Buzdolabında yerleştirme yaparken dolabın kapağında yer alan raflar size büyük kolaylık sağlayacaktır. Salata sosları, küçük kavanozlar, bazı ilaçlar için bu raflar oldukça uygundur. Yine küçük bazı ihtiyaçlarınız için de bu rafları kullanabilirsiniz. Çünkü bu küçük ürünler raflarda boş yere yer meşgul edecektir. Bu nedenle rafları verimli kullanmanız size büyük kolaylık sağlar.

Buzdolaplarına daha çok şey yerleştirmek için yapacağınız daha çok şey vardır. Mesela dolaba koyacağınız gıdaları kapaklı kutulara koymak sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü bu durumda hiçbir şeyin akma, dökülme riski olmayacaktır. Üstelik bu kapları üst üste koyarak daha verimli bir şekilde yerleştirme yapabilirsiniz.

Buzdolabını düzenlemek için ezilme, çürüme riski olan çilek gibi hassas meyveleri poşetlere koymayın. Bunun yerine üstü açık olacak şekilde leğen, kase ya da kutulara koyabilirsiniz. Böylece raflara da meyveleri rahatlıkla koyabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir