,

Buzdolabınızı Tamir Edin

Buzdolabınızı Tamir Edin Buzdolabı arızası halinde günlük hayatınız felç olur ve pek çok gıda bozulur. Buzdolabınızın bozulmaması için önlemler alabileceğiniz gibi, bozulan buzdolabınızı tamir de edebilirsiniz. Buzdolabınızda oluşan bazı arızalar oldukça basit şekilde giderilebilir. Bunun için vereceğimiz önerileri hem buzdolabı bakımı için, hem de tamiri için uygulayabilirsiniz.

Buzdolabı Bakımı

Buzdolabı bakımı ile temizlik yapmak ayrı şeylerdir. Ayda bir defa buzdolabınızı temizleyebilir ve bu esnada bakım yapabilirsiniz. Bakıma başlarken ilk olarak buzluk olan kısmı temizlemeye özen gösterin. Buz küplerinin olduğu hazneye bağlı olan plastik küçük bir boru olacaktır. Bu boruyu bularak kontrol edin. Borunun ucunun donmuş olması muhtemeldir. Saç kurutma makinesi ile ısı vererek buzu çözdürebilirsiniz. Bu işlemi ara sıra yapmaya özen gösterin.

Buzdolaplarında yaşanan arıza genellikle az soğutma ya da çok soğutma şeklinde görülür. İşte nu sorunun sebebi yukarıda bahsetmiş olduğumuz küçük boru olabilmektedir. bu yüzden dolabınızda yaşadığınız olası bir arıza durumunda bu boruyu kontrol ederek, çözdürmeyi unutmayın.

Buzdolabını Çözdürün

Buzdolabında oluşan buzlanma problemleri genellikle arızaların kaynağıdır. Buzdolabını uzun ömürlü olarak kullanmak için mutlaka bu sorunlara dikkat etmelisiniz. Ara sıra buzdolabınızın fişini çekerek tamamen çözülmesini sağlamalısınız. Bu sayede dolabınızı daha net bir şekilde görebilirsiniz.

Genelde dolu olan buzdolabının neresinde hangi sorun var anlaşılmayacaktır. Bu yüzden dolabı boşaltarak kontrol etmek oldukça faydalıdır. Ancak günlük kullanım halindeki dolaba bunu yapmak oldukça zordur. Bu yüzden seyahate çıkmanız, tatile gitmeniz ya da taşınma gibi durumlarda mutlaka dolabınızı çözdürün. Fişi çekili dolabın kapaklarını da açarsanız kolayca çözülür.

Buzdolabı tamiri için dolabın çözülmüş olması oldukça avantajlıdır. Ayrıca dolabınız çözülmüşken temizliğini de kusursuzca yapabilirsiniz. Buzdolabının fişini çekip çözdürerek bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir