,

Çamaşır Makineleri İçin Tasarruf Önerileri

Çamaşır Makineleri İçin Tasarruf Önerileri ; hiç tükenmeyecek gibi kullandığımız enerjinin de sınırlı kaynak çeşitlerinden olduğu aşikar, bu yüzden çamaşır makinesi tasarruf yöntemleri ile enerjiyi israf etmemek ve verimli kullanmak gerekir. Yanlış enerji kullanımı nedeniyle doğaya pek çok zarar vermemiz muhtemel. Bu yüzden artık çamaşır makinesi üreticileri de enerji tasarrufu konusunda oldukça dikkatli. Böylece doğa korunduğu gibi, bütçeniz de rahatlayacaktır. Ancak makinenin yaptığı tasarruf yeterli değildir. Siz de makinenizi daha verimli kullanabilirsiniz.

Tasarruf Önerileri

Çamaşır makinesi ile tasarruf yapmak, birkaç küçük dokunuşla mümkündür.

+  Çamaşır makinenizi bir iki parça kıyafetle değil, tam olarak dolduktan sonra çalıştırmalısınız. Ancak tam doluluktan kasıt tıka pasa doluluk değildir. Makinenizin kapasitesine yaklaşmaya özen göstererek makinenizi çalıştırın.

+  Makineyi çok doldurmak yıkarken zorlanmasına ve daha fazla enerji harcamasına sebep olur. Bu yüzden makineyi yerleştirirken sağ ve solda boşluk kaldığına emin olmak gerekir.

+  Eğer az miktarda çamaşır yıkamanız gerekiyorsa ekonomik programa ayarlayabilir ya da daha kısa yıkama yapabilirsiniz.

+  Çok kirli olmayan çamaşırlarınız için ekonomik programı seçerek yıkama yapmak daha avantajlıdır.

+  Çok deterjan kullanımı çok enerji harcamak anlamına gelecektir. Bu yüzden deterjan kullanırken cimri davranabilirsiniz. En önemli husus çamaşırın kirlilik derecesine göre deterjan miktarını ayarlamaktır.

+  Çamaşırlarınızı kurutucuda kurutmak yerine ipe sererek kurutmalısınız. Bu yöntem hem çok daha sağlıklı, hem de ekonomiktir.

Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Tasarruf yapmak için aslında temel husus alışkanlıkları değiştirmektir. Kendinizi tasarruf yapma konusunda alıştırırsanız, iş yapma yöntemleriniz değişecektir. Böylece belirli zamanlarda değil, her zaman tasarruf yapacaksınız. Çamaşır makinesi enerji tasarrufu sayesinde bütçenizi bir nebze rahatlatmanız mümkündür. Sadece bütçenizi rahatlatmakla kalmaz ve dünyanın ekolojik dengesine de katkıda bulunursunuz. Tasarruf yapmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir