Çamaşır Makinesi Arızaları ve Tamir Yöntemleri

Çamaşır Makinesi Arızaları ve Tamir Yöntemleri ; Teknolojik ürün olan çamaşır makineleri de elbette ki arıza yapacaklardır bu durumda çamaşır makinesi arızaları ve çözümleri neler olduğu bilinirse bu durumda çözüm bulmak daha kolay olacaktır. İşte bu sebeple sizlere arızaları ve çözüm yöntemlerini basit bir şekilde aktaracağız. Ancak bunlar basit arızalar ve çözümleri olmaktadır. Karmaşık olanlar için bizleri aramanızı sizlere tavsiye etmekteyiz.

Makinenin Su Almaması

Eğer çamaşır makinesi su almıyor ise bu durumda birkaç ihtimal söz konusu olmaktadır. Bunlar arasında ilki su giriş borusunun katlanmış olmasıdır. Boruyu kontrol ederek düzeltmeniz yeterli olacaktır.

İkinci durumda is boru tıkalı olabilir. Bunun için boruyu çıkararak filtreyi temizlemelisiniz. Ayrıca şebeke suyunun var olduğundan emin olun. Eğer musluklardan da akmıyorsa genel vanayı kontrol edin aksi takdirde sular kesilmiş olabilir. Son olarak da çamaşır makinenizin kapağı açık kaldığı için de makine çalışmıyor olabilir. Tüm bunları tamamladıktan sonra halen çalışmıyorsa bizleri arayabilirsiniz.

Su Boşaltmıyor

Bu durumda da boşaltma borusunu kontrol etmek gerekir. Bunun yanı sıra pompa motorunda arıza varsa motorun değişmesi gerekebilir.

Titreşim Yapma

Makine titreşimli çalışıyorsa bu durumda fazla çamaşır yükleme söz konusu olabilir veyahut da makine sert bir yere dayanıyor olabilir. Ayrıca ayaklarını da kontrol etmek gerekir.

Deterjan Problemi

Çok fazla köpük oluşuyorsa bu durumda yanlış deterjan tercih edilmiş olabilir. Eğer makine deterjan almıyor ise bu durumda su basıncı düşük olabilir veya deterjan çekmecesinde bulunan bölmede bir sorun olabilir. Bunun değiştirilmesi gerekir.

Makinenin Su Kaçırması

Son olarak ifade etmek gerekirse makinenizin su kaçırması problemi de tahliye hortumları ile alakalı olabilir. Hortum sağlam ise kazanda bir delinme ya da rezistansta oynama bulunabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir