,

Çamaşır Makinesi Neden Su Almaz?

Çamaşır Makinesi Neden Su Almaz? Günlük işleri olağanüstü kolaylaştıran makinelerden olan çamaşır makinesi arızaları yaşandığı zaman hayat felç olabilir. Yığın halindeki çamaşırlar işe ya da okula gidenlerin işini bir hayli zorlaştırır. Bu yüzden makinenizin arızalanmaması için bakım yapmak gerekir. Düzenli yapılan çamaşır makinesi bakımı ile hem makinenizi daha uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz hem de makineniz çalışırken çok daha verimli olarak çalışır.

Çamaşır Makinem Su Almıyor

Çamaşır makinesinde en çok yaşanan arızalardan biri de makinenin su almaması sorunudur. Bunun birkaç nedeni olabilir.

+ Sular kesik olduğu için makine su alamıyor olabilir. Muslukları kontrol ederek, suyun varlığından emin olun.

+ Çamaşır makinenize gelen su vanası kapalı olabilir. Vananın yönüne bakarak açık olduğuna emin olun.

+  Makinenize su girişinin sağlayan hortum kırılmış olduğu için su gelmeyebilir. Hortumu kontrol ederek hasar var ise değiştirin.

+  Makinenizin hortum filtresi tıkandıysa su akışı engellenmiştir. Hortumu sökerek filtreyi kontrol edin. Tıkalıysa da açın.

+  Çamaşır makinenizin kapağı tam kapanmadıysa ya da kapağa sıkışan bir kıyafet varsa makine çalışmaz ve su almaz. Kapağı kontrol edin.

+  Yaz ayında yaşanan fazla su kullanımı nedeniyle su akışında azalma yaşanır. Basınç düştüğü için üst katlara su çıkışı zorlaşır. Suyun basıncı az olduğu için makinenin su alması zorlaşır.

+ Çamaşır makinenizin su giriş ventilinin tıkanması halinde su alınamaz. Su giriş hortumunu makineye bağlantı noktasından sökerek kontrol etmelisiniz.

+  Deterjan gözünde yer alan kanalların tıkanması halinde su girişi engellenebilir. Bu yüzden deterjan gözünün kontrol ederek temizleyin.

Bu ihtimalleri değerlendirirseniz büyük olasılıkla sorun çözülür. Çamaşır makinesi su almıyor sorunu halen devam ediyorsa makinenizde teknik sorunlar olabilir. Bunun için bizimle iletişime  geçmeniz daha doğru olacaktır.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir