,

Kıyafete Bulaşan Pas Lekesi Nasıl Temizlenir?

Kıyafete Bulaşan Pas Lekesi Nasıl Temizlenir? En zorlu lekeler arasında gösterilen pas lekesi oldukça sinir bozucu bir lekedir. Çünkü bu lekeden kurtulmak zor ve zahmetlidir. Bu lekeler genellikle makinelerin yoğun olarak bulunduğu fabrika gibi yerlerde bulunur. Bazen de paslanan çamaşır makinesi ya da çamaşır kutuma askısı da pas lekesine sebep olabilir.

Su ya da nemin demirle temas etmesi sonucu oluşan oksitlenme pasa sebep olur. Bu leke kimyasal bir lekedir ve çıkarmak oldukça zordur.

Pas Lekesi İçin Doğal Yöntemler

Pas lekesini çıkarmak aslında ufak tüyolarla mümkündür. İyi bir leke çözücü olan limon pas lekesinde de işe yarar. Limondaki sitrik asit, pasın çözülmesine yardımcı olur. Nasıl uygulayacağınızı merak ediyorsanız o da çok basit. Kıyafetinizin pas lekesi olan yerine limonu sıkın. Bu limon suyunu emen kıyafetinizi güneş görecek şekilde asın ve kurumasını bekleyin.

Limon ve güneş ışığı ile buluşan pas lekesi çıkacaktır. Kuruyan kıyafetinizi ipten alarak soğuk suyla tekrar yıkayın. Lekenin tamamen çıktığını göreceksiniz.

Pas Lekesi Nasıl Gider

Kıyafetinize pas lekesinin nereden bulaştığını biliyorsanız bu pası temizlemek, aynı talihsizliği yaşamanızı engelleyecektir. Pas genellikle demir eşyalarda oluşur. Demirden pas çıkarmak ise yine ufak tüyolarla kolaylaşacaktır. Paslı bölgeye bitkisel sıvı yağ sürerek bekletin ve daha sonra silin. Pas lekesinden kurtulursanız bir daha kıyafetten pas lekesi çıkarmak ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir